Jakub Jakubowski Od 2018 roku jestem radnym Powiatu Radzyńskiego, wcześniej w latach 2014-2018 byłem radnym Rady Miasta Radzynia Podlaskiego. Jestem społecznikiem i animatorem kultury, współzałożycielem i jednym z liderów stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto”. Koordynuję program „Działaj Lokalnie” na terenie powiatu radzyńskiego. Ukończyłem studia artystyczne i nauczycielskie na UMCS w Lublinie. Zawodowo zajmuję się projektowaniem graficznym.
W Radzyniu Podlaskim jestem z wyboru i przez moje całe dorosłe życie. Jestem z tego dumny! Wierzę, że można tu wieść dobre życie, realizować się zawodowo, społecznie i rodzinnie. Wspólnie z żoną przez blisko 10 lat prowadziliśmy Kawiarnię i Herbaciarnię Artystyczną „Kofi&Ti” w której do dziś spotykają się wszystkie pokolenia Radzyniaków. Moją żonę Justynę oraz dwoje naszych dzieci, Zuzię i Jasia, kocham ponad wszystko.
Jestem absolwentem programu „Liderzy PAFW” prowadzonego przez Szkołę Liderów, programu wizyt studyjnych Departamentu Stanu USA (IVLP) oraz programu „Pracownia Samorządowa” Fundacji Batorego. Ukończyłem też „Akademię Finansów Samorządu Terytorialnego” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
|
Sławomir Zdunek Od urodzenia mieszkam w Radzyniu. Jestem mężem Sylwii, tatą Bartosza i Natalii. Posiadam wyższe wykształcenie prawnicze. Pracuję w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radzyniu Podlaskim. Od kilku lat działam aktywnie w stowarzyszeniu „Radzyń Moje Miasto”.
Od stycznia 2023 r., kiedy odbyły się wybory uzupełniające, jestem radnym Rady Miasta Radzyń Podlaski. Chcę służyć mieszkańcom i działać dla rozwoju Radzynia. Chcę, aby powstały w naszym mieście bezpieczne i doświetlone przejścia dla pieszych, aby powstała sieć połączonych ze sobą w całość ścieżek rowerowych, zależy mi na poprawie stanu dróg i chodników. Ważna jest dla mnie miejska zieleń, duża ilość drzew i terenów zielonych.
Lubię jazdę na rowerze oraz wędrówki po górach.
|
 Mariusz Szczygieł Radzyń jest moim domem i bardzo mi zależy, aby stale i dynamicznie się rozwijał. Tutaj chcę mieszkać i tutaj chcę się zestarzeć. Od 2018 roku pełnię funkcję radnego Rady Miasta Radzyń Podlaski. Od zawsze aktywnie działam dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców. Wspieram przeróżne działania i odpowiedzialnych za nie ludzi albo samodzielnie organizuję wydarzenia społeczne, kulturalne i charytatywne. Przez szereg lat pomagałem organizacyjnie przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, prowadząc licytacje.
Obecnie angażuję się w działania stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto”. Odnalazłem tu ludzi pełnych pasji i sił do działania. Z działań wartych zaznaczenia, w które byłem zaangażowany, jest impreza „Kolorowy Radzyń”. Była to dedykowana rodzinom i młodzieży zabawa, a w swej istocie akcja charytatywna na rzecz potrzebującego chłopca. Przyjemne z pożytecznym.
Z wykształcenia jestem ekonomistą. Z zawodu, od ponad 10 lat bankowcem. Od 2008 roku prowadzę portal iledzisiaj.pl.
|
 Iwona Niebrzegowska-Kuchnia Od urodzenia mieszkam w Radzyniu. Jestem żoną Arkadiusza, mamą Michała i Krzysia. Ukończyłam Studia magisterskie na UMCS w Lublinie na kierunku „Finanse i rynek finansowy”, studia podyplomowe na kierunku „Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw” oraz „Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi”. Wspólnie z mężem prowadzimy działalność gospodarczą, stąd nie są mi obce problemy przedsiębiorców.
Moim głównym celem jest dążenie do nowoczesnego i partycypacyjnego sposobu zarządzania naszym miastem. Chciałabym, aby było ono oparte na zaangażowaniu i wydatnym udziale mieszkańców.
Chcę, aby Radzyń był innowacyjny i otwarty na nowe możliwości. Chcę, aby mieszkańcy mieli dogodne warunki do realizacji własnych pomysłów i szansę na rozwój oraz dobrze płatną pracę. Chcę miasta, w którym władze samorządowe wspierają lokalną przedsiębiorczość i wspierają tworzenie miejsc pracy, a oświata traktowana jest jako inwestycja, a nie koszt.
|
Agnieszka Kowalczyk Pracuję jako nauczyciel i logopeda w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Posiadam wyższe wykształcenie pedagogiczne. W swojej pracy stawiam na wychowanie ku wartościom takim jak prawda, dobro, piękno, szacunek do siebie i drugiego człowieka. Zapoznaję dzieci z historią, uczę szacunku do ludzi starszych i niepełnosprawnych.
Moja aktywność społeczna to wieloletnia współpraca z instytucjami i stowarzyszeniami z Radzynia Podlaskiego. To także akcje charytatywne, a ostatnio wolontariat w „Szlachetnej Paczce” i liczne działania ze stowarzyszeniem „Radzyń Moje Miasto”.
Prywatnie mam męża, dwoje dorosłych dzieci i wnuczkę Zosię. Moją pasją jest ogród ekologiczny.
|
Anna Małoszewska Jestem absolwentką UMCS w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa, tytuł doktora Nauk o mediach obroniłam w listopadzie 2021 roku). Pracuję w agencji marketingu internetowego, w której odpowiadam za reklamy w mediach społecznościowych. Czas wolny poświęcam na aktywną pracę na rzecz Radzynia Podlaskiego poprzez wspieranie stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto”. Wspieram działania komunikacyjne, współprowadzę profil na Facebooku. Ostatnio pomagałam przy magazynie „Szlachetnej Paczki”.
Moją pasją jest oglądanie ulubionych seriali, słuchanie muzyki oraz opieka nad moim psem — jamnikiem Felusiem.
Jestem krótkowidzem, ale potrafię spojrzeć w odległą przyszłość. Widzę w niej Radzyń Podlaski, do którego młodzi ludzie będą chętnie wracać po studiach. Miasto z wykorzystanym potencjałem Pałacu Potockich i zalewu oraz otwarte na problemy osób starszych, samotnych i dotkniętych niepełnosprawnością.
|
Klaudia Szczygielska Jestem osobą od zawsze bez granic zakochaną w Radzyniu Podlaskim. Studiowałam dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz socjologię. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się budowaniem szczęśliwego, zgodnego społeczeństwa. Od lat zawodowo związana jestem z handlem, aktualnie pracuje w jednej z sieci handlowych jako kierownik sklepu.
Bycie częścią stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto” daje mi możliwość samorealizacji. Współtworzę program „Zakorzenione”, angażuje się w działania komunikacyjne i medialne stowarzyszenia. Z wielką przyjemnością brałam udział w takich działaniach jak „Operacja Czysta Rzeka”, akcje porządkowania zapomnianych grobów czy cyklu wakacyjnych spotkań z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego.
Wolny czas najchętniej spędzam na spacerach z psem lub na czytaniu książek biograficznych.
|
 Natalia Granoszewska Kocham Radzyń od zawsze. Tutaj urodziłam się, mieszkam i widzę przyszłość mojej rodziny. Studiowałam Pedagogikę Społeczno-Wychowawczą. Pracowałam w siedleckim więzieniu i odbywałam staż w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Naturalnie więc skupiam swoje działania wokół integracji społecznej i wsparcia osób potrzebujących.
Od wielu lat jestem wolontariuszką i rekruterką „Szlachetnej Paczki”. Ponadto jestem liderką ogólnopolskiego projektu „Zakorzenione”. W jego ramach odbyłam szkolenia m.in. z księgowości. W stowarzyszeniu „Radzyń Moje Miasto” znalazłam ujście dla swoich pomysłów, energii, możliwość rozwoju i kontakt z pasjonatami, dla których nasz region jest prawdziwą ojczyzną.
Prywatnie jestem żoną Emila, zawodowego kierowcy oraz mamą Tymka i Adasia.
|
 Marta Sidorowicz Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie, podyplomowe na kierunku Zarządzanie na WSPiA w Lublinie oraz licencjackie — Technik Dentystyczny. Pracuję na stanowisku menadżera.
W wolnym czasie współpracuję ze stowarzyszeniem „Radzyń Moje Miasto”. Byłam uczestniczką wielu inicjatyw, w których pomagaliśmy potrzebującym, zwracaliśmy uwagę na istotne problemy miasta i jego mieszkańców. Po wybuchu wojny na Ukrainie udostępniłam dom, który wspólnie z wolontariuszami przygotowaliśmy do zamieszkania przez rodziny uchodźców.
Prywatnie jestem żoną Łukasza i zabieganą mamą Hani, Zosi i Basi. Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia. Uwielbiam rodzinne wycieczki rowerowe, podróże oraz spotkania z przyjaciółmi. Jestem osoba otwartą, pozytywnie nastawioną do życia, gotową do wspólnego budowania lepszego Radzynia dla nas wszystkich.
|
 Anna Matczak (z d. Jakubiuk) Jestem radzynianką z urodzenia. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Geodezji i Kartografii oraz studia podyplomowe w zakresie Szacowania Nieruchomości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radzyniu Podlaskim. Po studiach przez okres trzech lat zdobywałam doświadczenie i umiejętności zawodowe w Irlandii. Wróciłam do Radzynia i chciałabym, żeby moje córki po zdobyciu wykształcenia też chciały wrócić do rodzinnego miasta. Jestem przedsiębiorcą i wraz z mężem prowadzę firmę geodezyjną „Geopunkt”.
Chcę aktywnie działać na rzecz polepszenia standardu życia mieszkańców i rozwoju Radzynia. Razem ze stowarzyszeniem „Radzyń Moje Miasto” biorę czynny udział w różnych akcjach społecznych, m.in. „Operacja Czysta Rzeka”, „Zakorzenione”, akcja porządkowania zapomnanych grobów na radzyńskim cmentarzu, „Szlachetna Paczka”.
W wolnych chwilach lubię czytać książki, słuchać dobrej muzyki, fotografować, a najbardziej podróżować. Lubię ludzi!
|
 Piotr Ostrowski Od urodzenia jestem mieszkańcem Radzynia. Ukończyłem studia informatyczne na UMCS w Lublinie. Pracuję jako Administrator Systemów Informatycznych. Spełniam się jako szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów, z którymi uwielbiam spędzać wspólnie czas na zabawie i podróżach.
Stowarzyszenie „Radzyń Moje Miasto” zainspirowało mnie do włączenia się w akcje, które zmieniają nasze najbliższe otoczenie. Poznajemy nowych ludzi i potrzeby społeczne. Brałem udział w działaniach, z których najistotniejsze to cykl wakacyjnych spotkań z mieszkańcami, „Operacja Czysta Rzeka” oraz wolontariat w „Szlachetnej Paczce”.
Mam plany na dalszy rozwój i zaangażowanie w działania społeczne dla mojego miasta.
|
 Piotr Daszczuk Urodziłem się i mieszkam w Radzyniu Podlaskim. Od kilkunastu lat jestem zatrudniony na stanowisku pracownika administracji. Ukończyłem Studia na Akademii Podlaskiej na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Swoje wykształcenie i zdobywane doświadczenie chcę wykorzystać w działalności na rzecz naszego pięknego miasta. Chcę, aby było ono aktywne i otwarte na problemy mieszkańców.
W gronie członków stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto”, z którym jestem związany od kilku lat, uczestniczę w akcjach pomocowych, edukacyjnych i kulturalnych. Ostatnio angażowałem się w „Szlachetnej Paczce”, wcześniej w akcje na rzecz ochrony przyrody „Czysta Rzeka” i w wiele innych.
Wolny czas spędzam aktywnie ze swoją rodziną: żona Anną oraz dziećmi Mikołajem i Natalią.
|
 Olga Król W poszukiwaniu mojego miejsca na ziemi to właśnie Radzyń Podlaski stał się domem dla mnie i mojej rodziny. Ukończyłam studia na kierunku Finanse i Rachunkowość w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach. Zawodowo spełniam się w roli Koordynatora ds. Marketingu w firmie Sobianek Sp. z o.o. Prywatnie jestem żoną Jarosława, wychowujemy trójkę wspaniałych dzieci — Kubę, Zuzię i Łucję.
Od roku z pasją wspieram działania stowarzyszenia „Radzyń Moje Miasto”.
Chciałabym, aby moje działania przyczyniły się do stworzenia atmosfery sprzyjającej młodym ludziom zakładającym rodziny w mieście poprzez inicjowanie programów wsparcia dla edukacji, dostępu do placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci oraz rozwijanie miejsc spotkań i aktywności dedykowanych rodzinom. Chcę, aby nasze starania kształtowały przyszłość miasta jako miejsca, gdzie młode rodziny znajdą dogodne warunki do rozwoju i tworzenia trwałych więzi społecznych.
|
 Kacper Kardas Jestem aktywnym mieszkańcem powiatu radzyńskiego. Młodość spędziłem w Kąkolewnicy, a obecnie mieszkam w gminie Wohyń. Ukończyłem Technikum Leśne w Lesku jednak od ponad 15 lat jestem zawodowym kierowcą.
Stawiam na rozwój lokalnej społeczności, samorządność i współpracę ze wszystkimi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla swojej małej ojczyzny. Jestem prezesem stowarzyszenia „Progres” i współpracuję ze stowarzyszeniem „Radzyń Moje Miasto”. Staram się pobudzać innych do społecznej aktywności i angażować w pomoc potrzebującym. Byłem zaangażowany w pomoc Ukraińcom i Afgańczykom, którzy zamieszkali w naszym sąsiedztwie.
Prywatnie jestem mężem Beaty i ojcem Amadeusza, Joachima, Korneliusza, Maksymiliana, Aleksandra i Marcelinki.
|
Kinga Ostrowska Mam 30 lat i jestem rodowitą radzynianką. Pracuje w przychodni weterynaryjnej „Levet”. Od wielu lat aktywnie działam na rzecz bezdomnych zwierząt na terenie naszego miasta oraz bliskich okolic. Przez trzy lata pełniłam funkcje prezesa jednej z lubelskich organizacji prozwierzęcych.
W wolnych chwilach wspieram stowarzyszenie „Radzyń Moje Miasto”. Od niedawna należę także do grona wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”. Lubię pomagać innym i czerpię z tego siłę do działania. Uważam, że nasze miasto potrzebuje zmiany, do której chciałabym się przyczynić, tworząc świadome swojej wartości, otwarte na potrzeby innych społeczeństwo.
|
Joanna Pieńkowska Jestem Joanna, radzynianka. Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Od lat pracuję w firmach wykorzystujących najnowsze technologie w modernizacji i optymalizacji produkcji mleka. W wolnym czasie współpracuję ze stowarzyszniem „Radzyń Moje Miasto”. Uważam, że aktywizacją własną i społeczeństwa potrafimy wiele zmienić. Człowiek jest potrzebny drugiemu człowiekowi i ważne są wspólne działania.
Stawiam dobro naszej społeczności na pierwszym miejscu. Chcę budować społeczeństwo oparte na otwartości, dialogu i współpracy.
Prywatnie jestem mamą Oli, Kamilki i Maksia. Wolny czas spędzamy na podróżach małych i dużych oraz na spotkaniach z muzyką, uwielbiamy koncerty.
|